Analýza dat z Google Analytics

Data, data, data. Máte data? Máte jich dost? Analyzujete je? Děláte závěry na základě dat? Zlepšujete marketing díky těmto závěrům? Pokud ne, je na čase s tím něco udělat.

Co se stane, když řídíte auto, znáte cíl cesty, ale nevíte jak se do něj dostat? Cíle nikdy nedosáhnete. A to samé se stane, když namísto auta řídíte firmu a nevěnujete se analýze dat z návštěvnosti vašeho webu.

Je jedno jak pěkné auto máte, když je vám k ničemu. Můžete sice hulákat na ostatní řidiče a dělat ramena, ale cíle nedosáhnete. Oni ano, vy ne.

Možná jsem to přirovnání trochu „přibarvil“ (mimochodem nehledáte někoho na Copywriting?), protože budeme mluvit o velmi důležité disciplíně online marketingu – o webové analytice.

Ať už prodáváte cokoliv a vaše webové stránky jsou v jakémkoliv stavu, je nezbytně nutné vědět, jak na ně reagují návštěvníci. Když měříte návštěvnost, máte přístup k armádě informací, pomocí kterých můžete zahájit válku o zákazníky. Můžete optimalizovat jednotlivé marketingové aktivity a zvyšovat konverzní poměry na webu.

Začátky bývají těžké. Nikdo nechce slyšet, že dělá věci špatně a že jeho web stojí za prd. Ale dokud nezačnete poslouchat webového analytika, nemůžete očekávat, že se vám bude v podnikání dařit. Analytik je váš největší kamarád, pokud to myslíte s podnikáním vážně a chcete, aby váš online marketing šlapal jako švýcarské hodinky.

Jakmile jednou začnete poslouchat, dá se dělat řada věcí. Je možné upravovat web a hlavně podle zpětné vazby k aktivitám vylepšovat jednotlivé oblasti online marketingu. Můžete dělat lépe SEO i PPC, můžete zvýšit výkon emailových kampaní, zlepšit konverzní poměr reklamy na Facebooku… Asi chápete kam mířím. 

Najednou řídíte auto, to samé auto, a víte přesně kudy máte jet, takže cíle dosáhnete. A možná, že budete rychlejší než ostatní, takže hulákat na ostatní a dělat ramena tentokrát můžete.

Vybraní klienti, pro které jsem analyzoval data:

Jenicek-vseprodite.cz
Kvalitni-matrace.eu
Dotykacka.cz
Atlas.cz
Ceskapozice.cz

Co pro vás udělám:

Připravím detailní analýzu dat z Google Analytics
Navrhnu, jak upravit web a zlepšit jednotlivé aktivity
Dle potřeby se postarám o úpravy jednotlivých aktivit (SEO, PPC)

1 hodina mé práce již za 500 Kč!

Levnějšího specialistu, který má tolik zkušeností na trhu nenajdete.

Kontaktujte mě a získejte
konzultaci zdarma

cs_CZČeština