My name is Jakub Pajer and I have more than 10 years of digital marketing experience. I will be happy to help you with your online advertising. I can boost your SEO and PPC performance.

Call me today and get a free consultation! I can check your ads and tell you how to improve your advertising efforts.

10+ years of experience

I work as digital marketer for more than 10 years. I am skilled at SEO and PPC. And I have experience with social media ads.

Very low prices

You can always rely on one fact - my hourly rate is great! You will save a lot of money working with me. It!'s better than choosing an agency.

Creativity and logical thinking

I am an artist. I put a lot of efforts to create great ads with amazing results. However I also use logic to run and optimize campaigns.

Increase performance of your campaigns with my proven plan

Je vaše reklama efektivní? Budíte se v noci hrůzou, že proděláváte peníze, které jste investoval? Spolupracujete s někým, kdo není schopen vám zodpovědět jakou návratnost hodnoty investice měla? Nevíte co je to PNO a ROAS? Nebo víte, ale PNO je příliš vysoké a ROAS zase pro změnu moc nízké?

Spolupracujte se mnou. Nebudu vám tvrdit, že jsem nejlepší na trhu. Nejsem. Nebudu vám ani tvrdit, že jsem nejlevnější. Vsadím se, že najdete člověka, který vám udělá kampaň a řekne si o méně peněz. Ale vážně to chcete riskovat? Víte, kolik to zabere času a dalších zdrojů, než se naučíte perfektně ovládat všechny reklamní a analytické nástroje? A hlavně – jde tu přece o vás. Váš těžce vybudovaný byznys, pro který jste krvácel, nespal, bojoval. Já si to uvědomuji. Pracuji 7 dní v týdnu, někdy i více než 8 hodin denně. Protože chci být úspěšný. Stejně jako vy.

Chápu, že nerozumíte reklamním kampaním. A ani nemusíte. Důležité je stejně jenom to, jestli jste rozumně investoval. Time is money. Don't spend it on ineffective ads.

Search Engine Optimization

Get more customers from organic search results.

PPC advertising

Start increasing your revenue from search engine ads.

6 Reasons why I'm good at what I do

  • I am running campaigns without mistakes
  • I analyze data -> Learn the lesson -> optimize the ads
  • I am focused on return of your investment
  • I will send you an easy to understand report every week
  • I always inform you about what I do with your ads (I record all the activities)
  • I understand how to use various tools to increase conversion rate

Testimonials

"Based on our previous experience in Atlas.cz I took Jakub to the team that was responsible for the project Českápozice.cz. He successfully set and optimized all marketing activities."
Martin Březina
"I recommend Jakub for his knowledge in management and online marketing. Our cooperation was very inspiring."
Jiří Vojáček
"Jakub is very reliable and its a pleasure to work with him."
Jan Holoubek

Put your efforts into advertising with provable results

I will create a campaign for your needs and goals. If you already have one, I am gonna look for ways to boost it. Call me today and get a free consultation.

Top References

You're not just another customer for me. You will get a full service and my attention for a great price. Call me today and get a free consultation.

en_USEnglish